EESTI KEEL 9.KLASSI ÕPILASTELE
Kursus on mõeldud 9. klassi õpilasteleEesmärgid:
- sõnavara arendamine ja aktiviseerimine;
- kuulamis- ja rääkimisoskuse arendamine;
- grammatilise materjali kinnistamine nii suulises kui ka kirjalikus kõnes;
- ettevalmistus põhikooli lõpueksamiks.
Õpitulemused:
Õppija:
- mõistab loetud ja kuuldud tekstis nii peamist sõnumit kui ka üksikasju endale tuttaval teemal;
- kirjeldab ja põhjendab tegelikku või kujuteldavat sündmust ja enamasti vestleb üldistel teemadel;
- koostab seotud lihtsat teksti käsitletud temaatika piires loetu, kuuldu ja kogetu edasiandmiseks. Kirjutab isiklikke kirju ja teadeid;
- huvitub eesti keele õppimisest;
- hangib infot erinevatest eestikeelsetest infoallikatest.
Õppetegevus
Tundides kaasatakse õppijat võimalikult aktiivselt õppetöösse, selleks kasutame väga erinevaid õppemeetodeid, põhiliselt aktiivõppemeetodeid – aktiivne loeng, küsimused, arutelud, paaristöö, rühmatöö, iseseisev töö, situatsiooni- ja rolli-mängud, väitlus, ristsõnad, erinevad õppemängud jne.
Õpimotivatsiooni arendamiseks ja säilitamiseks kasutab õpetaja erinevaid metoodilisi võtteid. Oluline on, et õpilased omandaksid eesti keele õppimiseks vajalikud õpistrateegiad, et jõuda iseseisva õppimiseni.
Suulist suhtlemisoskust arendatakse paaris- ja rühmatöödega, sh diskussioonide, mänguliste harjutuste ja rollimängudega. Õpetaja loob õpilastele tunnis spon-taanse kõnelemise võimalusi.
suhtluspädevuse ja kultuuri-teadlikkuse arendamiseks ergutatakse õpilasi kasutama keelt ka väljaspool keeletundi. Selleks sobivad erinevad ülesanded: iseseisev lugemine,telesaadete ja filmide vaatamine, teabe otsimine eri allikatest.
Suulise suhtluse kõrval arendatakse põhjalikumalt kirjalikku väljendusoskust. Jätkub põhisõnavara laiendamine. Suuremat tähelepanu pööratakse korrektsele keelekasutusele.